Dallas Steak Nasıl Yapılır?

Dallas Steak Nasıl Yapılır?

Dallas Steak en iyi pişmiş şekilde yenmektedir. Bunun sebebi oldukça kalın bir et olduğu için uzun süre pişirilmeye ihtiyaç duymasıdır. Bazı kalın Dallas Steak etler pişirilmeden önce kısa bir dövme işleminden geçirilmektedir.
Dallas Steak tek başına yenebildiği gibi patates başta olmak üzere kendisine yakıştırdığınız sebzeler ile birlikte de tüketilebilmektedir. Dallas Steak yapmak için uygun olan bir döküm tavada etinizi sekizer dakika olmak üzere çift taraflı mühürleyip ardından önceden ısıtılmış fırında, yanında istediğiniz sebzeleri de ekleyerek yarım saat pişirebilir ve bu sayede siz de kendi evinizde Dallas Steak yapabilirsiniz. Eti pişirmeden evvel mühürlerken deniz tuzu kullanmanız etin kalitesini ve lezzetini artıracaktır. Ayrıca Dallas Steak, pişirildikten hemen sonra tüketilmemekte ve 5-10 dakika beklenerek kendine gelmesi sağlanmaktadır.
Etin bu şekilde bekletilmesi pişme esnasında saldığı suyu geri toplamasını ve bu sayede hem besleyici özelliklerini geri kazanmasını hem de sulu olarak tüketilmesini sağlamaktadır. Kemiğiyle birlikte pişen Dallas Steak, pişmesinin ardından kolaylıkla kemiğinden ayrılan yağlı bir et haline gelir. Dallas Steak üzerine biraz deniz tuzu ve toz karabiber ilave edilerek servis edilir. Yanında patates başta olmak üzere birçok sebze ile de tüketilebilir. Birtakım et sosları ile de zenginleştirilebilen Dallas Steak, pilav ve patates püresi gibi yemekleri de yanında kolaylıkla kaldırmaktadır.
Etin en güzel kısımlarından biri olan Dallas Steak’i siz de evinizde deneyebilir, sevdiklerinize güzel bir ziyafet verebilirsiniz. Yemeğin ardından edindiğiniz tecrübeleri insanlarla paylaşarak fikir de alabilirsiniz.
Whatsapp
HAKET Danışma Hattı
HAKET Danışma Hattı
Merhaba HAKET'e Hoşgeldiniz 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?